ציור דיגיטלי – היכן ניתן ללמוד ציור דיגיטלי ובאיזה תוכנות משתמשים

במשך עשרות ומאות שנים התרגלנו שציירים משתמשים במכחולים ובכלים אחרים בשביל לצייר. מוזיאונים, כנסיות, קתדרלות, ארמונות, גלריות, בתי מגורים ואינספור מבנים אחרים מלאים בציורים אשר צוירו על ידי אמנים במהלך השנים, בעבודת יד לא פשוטה. ציירים נהגו לשבת מול מושא הציור שלהם, בין אם זה דמות או נוף, בין אם זו סקיצה מהדמיון או דבר מציאותי, וציירו.

עם השנים, כמו הרבה דברים אחרים, עולם הציור השתנה וכיום אנחנו יכולים למצוא ציירים שמשתמשים בכלים דיגיטליים. למשל, לוח ציור דיגיטלי אשר מאפשר להם לצייר בצורה הרבה יותר קלה, פשוטה ומדויקת. לשם כך, צריך ללמוד את הנושא וכן להשתמש בתוכנות מתאימות.

לפני שנסביר היכן ניתן ללמוד ובאילו תוכנות אנחנו יכולים להיעזר, אז צריך להכיר את הנושא של ציור דיגיטלי, מה זה בעצם אומר ובמה הוא שונה מציור בצורה רגילה.

ציור דיגיטלי הוא למעשה תהליך שמתבצע על ידי מחשב באמצעות תוכנות שונות. לא מדובר באומנות חדשה, אלא בסוג אומנות שקיים כבר למעלה משלושים שנה. הרעיון הוא לקחת תוכנה ופשוט לצייר באמצעותה דברים שונים, בין אם זה מהדמיון ובין אם זה מסקיצות או דברים שונים שאנחנו יכולים לראות ואף לגעת בהם.

היכן ניתן ללמוד ציור דיגיטלי

חשוב להדגיש, בדרך כלל לימודים בתחום זה, משתייכים לעולם של גרפיקה. כל מי שרוצה להיות גרפיקאי חייב ללמוד ציור דיגיטלי, מאחר וזה חלק בלתי נפרד מהעבודה, בין אם זה כמעצב, מאייר, או כל נישה אחרת בתחום.

ניתן למצוא מוסדות שונים בארץ בהן ניתן ללמוד ציור דיגיטלי, למשל, בבית ספר בצלאל ישנו קורס ספציפי בנושא, כמו כן, אפשר ללמוד את הנושא במכללת אנימטור, גם שם הנושא מועבר בקורס ספציפי וכן במכללות כמו סולו, פרוג, בית ספר מנשר ובמקומות אחרים בהם לומדים עיצוב עם התייחסות ספציפית לכל הנושא של עיצוב דיגיטלי. צריך לומר, חלק מאוד משמעותי בתהליך הלמידה מתייחס לתוכנות בהן ניתן לצייר, למשל, פוטושופ, אדובי ותוכנות אחרות שעוסקות בתחום.