האם צריך להשלים בגרויות על מנת ללמוד עיצוב?

זה תלוי כמובן אם אתם רוצים ללמוד בקורס או להמשיך לתואר באוניברסיטה, אם אתם רוצים ללמוד בקורס אז אין צורך להשלים בגרויות, אך אם אתם רוצים להמשיך לאוניבריסטה, אז ככל הנראה שתצטרכו לעבור קורס השלמת בגרויות באחד ממוסדות הלימוד.

איפה וכיצד ניתן להשלים בגרויות

השלמת בגרויות יכולה להתבצע בשתי אופציות, אופציה אחת היא דרך מכונים להשלמת בגרויות, מדובר על מכונים שמעסיקים מורים ברמה הגבוהה ביותר שיש במקומות שונים. הלימודים נערכים בשעות הבוקר או הערב, פעמיים בשבוע לרוב, כשלפני המבחנים נערכים מרתונים של שיעורים וסימולציות. במסגרת המכונים אפשר להשלים בגרויות בכל מקצוע, בין אם זה באופן חלקי (יחידות בודדות) ובין אם זה באופן מלא.

אופציה שנייה להשלמת בגרויות היא באופן עצמי. כל מי שמרגיש מספיק חזק ובעל משמעת עצמית, יכול ללמוד בעצמו את החומר או דרך מורים פרטיים, ולגשת למבחן. מן הסתם, שיטה זו יותר קשה מאחר והיא מחייבת הרבה יותר משמעת עצמית, הרבה יותר כלים וידע, אך אפשר לומר שהיא גם יותר זולה, בהנחה ועושים את החישוב הכלכלי בצורה נכונה.

קורס השלמת בגרויות עולה סביב 4,000 שקל, אפשר להשתמש בכספי המענק מהצבא במקרה של חיילים משוחררים. שיעור פרטי יכול להגיע לסכום של 150 שקל. זאת אומרת שאפשר לקחת כמעט 30 שיעורים בשביל להגיע לסכום של הקורס. זה אומר בחישוב קל, קצת יותר מ-3 חודשי לימוד.

עם זאת צריך לזכור, מדובר על שעת לימוד אחת לעומת מספר שעות בקורס, בלי מרתון, בלי סימולציות, ובלי כל הכלים האחרים שמכון השלמת בגרויות, כולל אתר אינטרנט בו אפשר להיעזר לצורך הלימודים. במילים אחרות, זה לא בהכרח השיטה הטובה ביותר גם אם היא נחשבת לזולה יותר.