מעצב החלומות

עיצוב גרפי נוגע הרבה להגשמת חלומות, בעיקר אם אתה עוסק בעיצוב ללקוחות פרטיים. אני חושב שההמחשה הכי טובה לכך יכולה להיות באמצעות הסיפור הבא:

יום אחד מרימה אלי טלפון אישה, אומרת שקיבלה את המספר שלי מאיזה מכר שעבד איתי פעם והוא ממש התלהב מהעבודה שלי.
היא מעוניינת שאני אעצב את בוק בת מצווה של הבת שלה והיא רוצה שאני אעשה את זה בשיתוף פעולה עם הצלם. אני בדרך כלל לא לוקח עבודות כאלו, אבל האישה הזאת הייתה מוכנה לשלם סכומים רציניים של כסף בשביל שהבת שלה תהיה מרוצה.

התקשרתי לצלם שהעביר לי את התמונות בjpg, האמת בלי להעליב אף אחד, אלו היו תמונות סטנדרטיות של ילדה סטנדרטית בגיל ההתבגרות לא משהו מיוחד.
אבל, כמו שאמרתי באמצעות פוטושופ וכלים נוספים להגשמת חלומות שיש ברשותו של מעצב אפשר לעשות פלאים ולהגשים חלומות.
התקשרתי שוב לאימא שאלתי אותה על:

תכניות טלוויזיה

Galis

זמרים אהובים

images (20)

ודברים שמעניינים את הילדה שלה. ועיצבתי לה בוק שמשלב את כל אותן האהבות.

האמת, מבלי להשתחצן (לא שאני בן אדם צנוע גם ככה), יצא בוק מדהים. האימא התקשרה להגיד לי שהילדה שלה בעננים. מגשים חלומות או לא?

לימודים או כישרון?

יותר מפעם אחת נתקלתי באנשים ששואלים אותי לגבי לימודי גרפיקה, אם צריך ללמוד את זה בכלל ואם זה לא עניין של כישרון כל התחום הזה.

אז ראשית כל, התשובה היא כן, צריך ללמוד את זה, כי בלי לימודים לא תדעו להשתמש בכל התוכנות כמו פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. בלי לימודים יהיו חסרים לכם כמה כללים לגבי בחירת צבעים, לגבי סוגי פונטים, לגבי שילובים של אלמנטים שונים ועוד.. ועוד..

11

אז נכון, שאני חושב שבשביל לעבוד כמעצב גרפי ולהצליח בתחום צריך איזשהו כישרון וצריך כמובן גם חוש אסטטי ברמה כזו או אחרת.
אבל אני גם מכיר אנשים שלמדו אותי והיו פחות כישרוניים, אך בעלי יכולת התמדה וסבלנות מכאן ועד הודעה חדשה שהיום הם מעצבים דיי מצליחים – ביננו, אני לא חושב שהעבודות שלהם הכי מוצלחות בעולם, אבל הן בהחלט עונות על המצופה מהן ולפעמים גם זה מספיק.

אז אם גם אתם שוקלים להיות מעצבים גרפיים ומתלבטים אם ללכת ללמוד את זה בצורה מסודרת או לא – אני בהחלט ממליץ לכם לפנות ללימודים מסודרים שיתנו לכם את כל הכלים להיות הטובים ביותר בתחום, אם יש לכם כישרון, זאת בהחלט הדרך שלכם להצלחה.